Choď na obsah Choď na menu
 


  

 

Dnes 21.04.2001 som sledoval na dvojke reláciu Štefana Hríba pod lampou o skorumpovanosti politického systému. To čo tam zaznelo mi dvihlo tlak. Aj z tohto dôvodu je potrebné presadzovať verejne zmenu spoločenského politického systému.

Ako na to a prečo, tak to sa dozviete z môjho E-mailu, ktorý rad zašlem každému, kto ma budete kontaktovať. Sú to linky netu, ktoré zverejním v tomto príspevku:

Pošlite tento súbor rodine, známym, priateľom.
Vieme všetci, že význam slova demokracia je vláda ľudu.
Ale málo kto si z občanov prizná, že vláda ľudu môže existovať len vtedy, ak občania si budú môcť slobodne voliť ústavných činiteľov, taktiež právo ich kontrovať, ale taktiež právo ich aj kedykoľvek odvolať
alebo
zmeniť nežiaduci zákon či zmeniť Ústavu. To sú základné ľudské práva v skutočnej demokracii čiže vlády ľudu.
Ak ekonomickú moc prevezmú korporácie a spoločenský systém a Ústava krajiny neumožni vyššie,
mnou uvedené základné občianske práva,
tak spoločenský systém nemôžeme považovať za demokraticky.

To si málokto z občanov, ale aj ľudí uvedomuje.

Ak je spokojných 70% občanov v krajine a nespokojných 30% občanov tak môžeme hovoriť o vláde ľudu čiže demokracii.

Ak je nespokojných 70% občanov a len 30%občanov je spokojných a to vďaka tomu, že mnohí z nich prišli k majetku podvodom alebo vykorisťovaním nespokojných, tak nemôžeme hovoriť o vláde ľudu. Stáva sa tradíciou, že spoločenské systémy sa menia každých 40 rokov. Koľko nám ešte ostáva do 40 ročného cyklu zmien?

Online petícia za spravodlivé referendum
                        
Priama demokracia

Ak ste si otvorili a prečítali vyššie uvedené linky netu,
tak teraz z následných web stránok sa dozviete
prečo spoločenský systém nepriamej zastupiteľskej parlamentnej demokracie je pre ľudstvo nevýhodný a prečo je potrebné zaviesť v každej krajine sveta prvky kontroly zástupcov ľudu nepriamej parlamentnej demokracie a to kontroly ľudom, ktorý v demokracii by mal suverénne vládnuť.
 HAARP _ Pentagón: zemetrasenia, cunami, záplavy, ovplyvňovanie počasia - video
 

 
                             Zdravie ľudí.
Zdravie ľudí závisí na starostlivosti o svoje zdravie na každom z nás, ale aj ?...
Je zjavné, že zdravotníctvo upadá  z dôvodu nedostatku financií.
Majú tieto negatívne tendencie úpadku zdravotnej starostlivosti niečo spoločné s informáciou,  ktorú Vám prinesie následný článok z internetu?
Odpoveď po prečítaní  internetového článku, nech si  dá každý sám.
Info z Internetu:
Svetová_pandémia
Chemtrails sa objavujú na oblohe po celom svete. Len dve krajiny zakročili, keď sa podobné lietadlá objavili v ich vzdušnom priestore - India a Nigéria. Prinútili ich pristáť a pri prehliadke v nich objavili rozsiahly úložný priestor, umožňujúci niesť až 45-tisíc kilogramov nákladu. Z úložného priestoru viedli nanopotrubia ku krídlam, odkiaľ sa dali látky rozprašovať do okolitého prostredia.
Okrem narušenia prirodzených mechanizmov počasia sú chemtrails obrovskou hrozbou pre naše zdravie. Rozprašované látky sú súčasťou vzduchu, ktorý dýchame. Časť z nich dopadá na zem a hromadí sa v pôde aj vode. Ročne sa takto dostane do ovzdušia údajne až 20 megaton hliníka. V Spojených štátoch od roku 1990 rapídne stúpol obsah hliníka, arzénu, olova, horčíka, železa, mangánu a bária vo vodných zdrojoch. Hliník sa v organizmoch hromadí, usádza sa na stenách tepien a spôsobuje neurologické poškodenia. Má aj karcinogénne účinky. Síra pôsobí na neuralgické systémy organizmov a spôsobuje zmeny správania. Narúša krvný obeh, poškodzuje srdce, obličky, pečeň, imunitný a hormonálny systém. Bárium zase spôsobuje neplodnosť, zvyšovanie krvného tlaku, bolesti hlavy, nepravidelnú srdcovú činnosť a pálenie očí. Rádioaktívne tórium vyvoláva rakovinové ochorenia, predovšetkým leukémiu.
Viac ako polovica populácie trpí príznakmi podobnými chrípke. Zvýšila sa úmrtnosť na respiračné choroby, rastie počet ochorení vyvolaných hliníkom, napríklad na Alzheimerovu chorobu. Časté sú ochorenia horných dýchacích ciest, kĺbov, svalov aj tráviacich orgánov. Svetová pandémia prestáva byť len fikciou.
Okolo utajovaných chemtrails sa šíria rôzne dohady. Podľa tvrdenia istého vedúceho pracovníka vo farmaceutickej firme sa do vzduchu rozptyľuje aj špeciálny aerosólový prípravok, ktorý sa dostáva do našich pľúc. V tele s ním reagujú komponenty propagovaných očkovacích vakcín a vyvolajú chrípku N1H1. Za rozprašovaním teda môžu byť aj zisky farmaceutického priemyslu. Tí odvážnejší hovoria dokonca o cielenom znižovaní stavu svetovej populácie. Bill Gates sa na jednej zo svojich privátnych prednášok pre elitných poslucháčov vyjadril, že rôzne formy očkovania môžu byť účinným prostriedkom proti nekontrolovanej globálnej populačnej explózii. Podľa iných podozrení môžu byť súčasťou chemtrails látky ovplyvňujúce myseľ.
Idea boja s globálnym otepľovaním okrem toho zaisťuje trvalý prísun financií vojenskému priemyslu z rozpočtu USA. Štát tak odčerpáva nadbytočné prostriedky a firmy majú zabezpečené štátne zákazky. Stále zdokonaľované technológie ovplyvňovania počasia sa v rukách armády môžu zmeniť na mocnú zbraň. Vojna budúcnosti môže mať podobu vyvolania ničivého sucha, povodne, zemetrasenia alebo hurikánu na území nepriateľského štátu.
Chemtrails sa objavujú na oblohe po celom svete
Celosvetový deň informovanosti o Chemtrails
Do atmosféry sú vypúšťané tony toxických látok meniacich zloženie pôdy, vody a s zničujúcimi dôsledkami pre plodiny, zvieratá i ľudské zdraví.
What in the World are they spraying? - USA, 2010, 98 min video - anglické znenie s českými titulkami -  nájdeš na tomto webe – odporúčam pozrieť.

http://dokumentarni.tv/zivotni-prostredi/co-to-na-svet-sprejuji-what-in-the-world-are-they-spraying

Chemtrails jsou prý globální skrytou operací pro totální kontrolu

Dioxiny v potravinách

Chemtrails sa objavujú na oblohe po celom svete

Ted Turner: Do 10 rokov kvôli globálnemu otepľovaniu ľudstvo vyhynie – (video)

Franta Ringo Čech -- Dej to dál než to smažou, aneb jak to
chodí v politice ... KDO TO ROZKRÁDÁNÍ ZARAZÍ ?

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&feature=player_em


Ringo neví, že je zapnutá kamera a od srdce, pravdivě a sympaticky nadává na poměry v parlamentu, ODS a ve společnosti, jak je poznal jako poslanecza sociální demokracii v letech 1996 až 1998.
      IGOR: Našel jsem to teď při probírce archivu. Ringa jsem sedovolil, souhlasí. Natočili jsme to totiž bez jeho vědomí, když  si verbálně ulevil při četbě novin v salónku, kam jsme ho pozvali kvůli natáčení prodokument o "Miki Volkovi, rokenrolovém králi". Kameraman Miloš Kabyl si
dělalkompozici a nenápadně sepnul kameru. Ringo to opravdu neví. Baví mne a je misympatické, jak odložil masku baviče a od srdce řekl, co si myslí.  Navíc, takhle to vypadalo v roce 1997! Jak to asi VYPADÁ DNES !
       Vnímám to jako velmi aktuální příspěvek do diskuse, abychom se u nás, vnaší krásné zemi, už konečně probudili! A díky Ringovi za tuhle pasáž i dodatečný souhlas ke zveřejnění. ( P.S.: Když jsem mu telefonoval, byl s vnučkou nabaletu!  :-) Martin Štěpán

Nekonečná vojna Afganistan 6

Nekonečná vojna Kosovo

EU volá po nové světové vládě

Schwarzenberg a spol. s r. o

Globální oteplování je podvod!

 Nepříjemná lež? (globální oteplování)

Nebezpečí Lisabonské smlouvy pro ČR

Česká lisabonská lež

Lisabonská smlouva

Zastavme Lisabonskou smlouvu !

Zrádci Lisabonské smlouvy

Pán Slota, Fico, Mečiar, Pal Csaky ratifikáciou Lisabonskej zmluvy bez vedomia verejnosti (!!!) v roku 2009 odovzdali do 70 významných vládnych kompetencii do Bruselu navždy a tak po roku 2014, kedy Lisabonská zmluva vstupy v platnosť, tu budeme mať len súper bábkové vlády, ktoré sa budú povinne učiť na úrade vlády denne zrážať opätky pred Bruselom čo zastupuje zaujmi svetovej banky.
 Ak tak naše vlády po roku 2014 neurobia, budú nasledovať finančné sankcie, ktoré zaplatia daňový poplatníci a dlhy občanov našej krajín, budeme riešiť nekonečne dlho, ešte dlho si bežný obyčajný ľudia z nízkymi príjmami budú musieť uťahovať opasky.
Nuž od roku 1991 si ich uťahujú z rôznych dôvodov dodnes a tak sa stáva život bežných obyčajných ľudí stále horším aj napriek tomu, že krátky život majú iba jeden.
Volby 2010 naděje pro Českou republiku - 4 část
Francúzsko a Veľká Británia presvedčili medzinárodné spoločenstvo, že zavedenie bezletovej zóny nad Líbyou a zlikvidovanie armády lídra Muammara Kaddáfího je nevyhnutné, aby v krajine prebehli demokratizačné procesy. Myslíte si, že toto rozhodnutie bolo správne a motivované iba záchranou obyvateľstva?

NATO bombing on civilians - Libya قصف حلف الناتو على المدنيين – ليبيا
Libya War  Children victims of NATO bombing against Libya
 Videa Youtube : Líbya Marec – Apríl   2011
Proklamace odborníků z Líbye PREZIDENTOVI USA BARACKU OBAMOVI:

Vážený pane Baracku Obamo, prezidente USA.

Jsme specialisté různých profesí: Ukrajinci, Rusové, Bělorusové a pracujeme v Libyi více než jeden rok (od 2 do 20).

Za dobu našeho pobytu tam jsme se dobře seznámili s životem libyjského lidu a můžeme prohlásit, že jen lidé v několika dalších zemích žijí v takovém sociálním pohodlí, jako Libyjci. Mají bezplatnou zdravotní péči, jejich nemocnice poskytují nejlepší lékařské vybavení na světě. Vzdělávání v Libyi je zdarma. Talentovaná mládež má možnost studovat v zahraničí na vládní náklady. Po svatbě, může získat mladý pár více než 60 tisíc dinárů (50 tisíc dolarů) finanční pomoci. Státní úvěry jsou bezúročné, a jak praxe ukazuje trvale. Ceny automobilů jsou podstatně nižší, než v Evropě a tak dostupné pro každého. Benzin stojí 18 centů, a chléb 4. Ti, kdo vlastní farmy a jsou zapojeni v zemědělství, neplatí žádné daně. Libyjci jsou tiší a klidní , neinklinují k alkoholu a jsou velmi nábožensky založení.

Někomu se to extrémně nelíbí!
Dnes tito lidé trpí: klidný život Libyjců je narušován skupinami kriminálních živlů a drogově závislých mladých lidí. To oni ozbrojeni útočí na policejní oddělení, vojenské jednotky, a podílejí se prolévání krve.

Ti, kteří je řídí, sledují jasný cíl – kontrolovat libyjskou ropu a dezinformovat veřejnost na světě, pověstmi o tom, že Libyjci bojují proti režimu.

Řekněte nám, komu se nelíbí tento režim? Pokud by byl stejný režim na Ukrajině, v Rusku nebo Bělorusku, nebyli bychom tady, ale pracovali bychom a těšili se sociálního pohodlí v našich zemích, a podporovali bychom ho v každém směru.

Žádáme vás, neumožňujte další vměšování se cizím zahraničním vojenským silám a další vnější zásahy do libyjských záležitostí, aby se z Libye nestal další Irák.

Ruce pryč od Libye!

Věnujte pozornost drzosti a beztrestnosti pirátů ze Somálska, dramatickým událostem Pobřeží slonoviny, stávkám v Řecku, strastiplné situaci emigrantů ve Francii… a Libyjci si to vyřeší sami.
S nadějí a respektu k vaší moudrosti a obezřetnosti.

Dopis byl zaslán americkému prezidentovi 4.3.2011
 
John Pilger - Palestine Is Still The Issue – Czech Video

Demografia - Demografická kríza kontra populačná explózia

Michail Gorbačov: Všetci musíme spoločne veslovať

Novinárka vzniesla obvinenia proti Svetovej zdravotníckej organizácii a OSN za bioterorizmus a úmysel hromadného vraždenia

Jane Bűrgermeister o pozadí očkovania (video)
Očkovanie proti prasacej chrípke predstavuje vážne riziko pre vaše zdravie
Obama, Ron Paul, chrípka, RFID a vojaci TVJOJ
Chripka prasacia AA151 v STV
Sociálne istoty v USA?
Chorá Amerika
 
Nerozprávajme o nepodstatnom
Ľ. Huďo - Marcové udalosti vo svete - komentár (video)
Vieme vďaka internetu a nie z oficiálnych médií, že OSN už v roku 1995 v konceptu o biodiverzite odporúča redukovať populačný vývoj ( nájdete to na videu Endgame, ktorý je aj v tomto E-maile). Nuž museli to schváliť zástupcovia krajín v OSN.  Pýtam sa prečo to neprebrali v každej krajine sveta politici a média s občanmi každej krajiny a to spôsoby, ako to chcú urobiť v 21 storočí a prečo sa to musí stať.
 Utajili to pred ľudstvom, kradnú a klamu len preto, aby prežili oni či ich rodiny a potomkovia? Ja si myslím, že áno. Kto ma právo na svete hrať sa na Bohov?
Nik!!!
V tom je problém pseudo demokracie a aj preto šírim osvetu o prvkoch priamej demokracie na diskusných fórach, ale ľudí to nezaujíma, im postačí, keď si povedia svoj názor na predloženú opýtanú otázku a svet ide ďalej v starých koľajach. Až by bolo viac ľudí, ktorí ako ja, kritizujú tento spoločenský systém nepriamej zastupiteľskej demokracie čiže kvázi vlády ľudu, tak by sa s tým dalo niečo robiť a to nenásilným spôsobom.
A tak tu máme bioterorizmus v pozlátku pseudo humanizmu, a aj po pádu železnej opony tu máme vývoj nových zbrojných systémov na redukciu ľudí, kde finančné a politické elity z dani ľudstva vynakladajú na zbrojenie miliardy proti ľudstvu.
Vývoj demografie v 20 storočí sa stal najúhlavnejší nepriateľ finančných a politických elít každej krajiny sveta. A tak si myslím, že môžu a dokážu sa brániť len ľudia vo Švajčiarsku.
Čo bude z ľuďmi z ostatných krajín sveta, tak to ľudia pocítia neskôr. Ja sa snažím protestovať a ľudom rozdávať rozum. Oni to nechcú alebo to nevedia pochopiť, že len v priamej demokracii je ich záchrana.
Je mi z toho smutno.
Švajčiarsko priama demokracia
Ako nás manipulovali oficiálne média na zaočkovanie sa proti vraj pandemickému vírusu A(H1N1)!!!
 Islamizace světa
Rockefellerovci v STV
Úvod k videu Endgame
 Endgame – plán zotročenia sveta
( dvojhodinové video s titulkami)
Obama Deception - podraz menom Obama
( dvojhodinové video s titulkami)
Schwarzenberg a spol. s r. o.
Utajené efekty - Nový světový řád (část 4. - Mediální manipulace)
Mikloš vs. Radičová. Ako sa skončí tento konflikt?
Apríl 2011. Premiérka Iveta Radičová a minister financií Ivan Mikloš si "skočili do vlasov". Dôvodom je post šéfa Daňového riaditeľstva. Čo si myslíte, ako sa tento politický konflikt skončí? Ustúpi Radičová, alebo Mikloš? Prežije vláda túto krízu?
          Za pánom Ivanom Miklošom si stoja najvplyvnejšie finančné a politické elity sveta a to Bilderbergu, a tak sa páni Iveta Radičová stiahne.
Bilderberg Group, tajná záujmová mocenská skupina, nikým nevolená.
          Po otvorení netu si pozrite zoznam účastníkov, nájdete tam meno jediného Slovenského účastníka a to Ivana Mikloša.
Občianske vymeníme do dvoch rokov za čipy (video)
V Británii chtějí umístit CCTV kamery do soukromých domů a byt
Intel chce implantované čipy v mozgu ľudí, do 2020
Projekt soulcatcher mikročip
TOTALITNÍ SVĚTOVLÁDA 4
1.  díl - Globální moc a globální vláda: Evoluce a revoluce systému centrálního bankovnictví
 Čas zobudiť sa zo sna, Z-Day 2011 v Nitre (dlhá upútavka)
1999 – titulky
Bohemian Grove
Bohémsky háj
Video -  INSIDE BOHEMIAN GROVE- pozri 97 až 98 minútu videa
Lebka a Kosti
Svetovláda slobodomurárov a Iluminátov
http://www.%20mosty.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2590
           Autor: Jozef Varga (Košice),  E-mail: wargas@extel.sk   
                                                                                    

 


Demografia a Demokracia.

 

Prečo  minister kultúry spoločne s cirkevnými hodnostármi neotvoria tému demografie a riešenia následkov cirkevných prikázaní, milujte a množte sa a nie platenia cirkevnej dane?

Človek (homo) žije na Zemi najmenej dva milióny rokov. Počet obyvateľov ostával dlho nízky, pretože počet narodených bol zhruba taký istý ako tých, čo zomreli. Choroby a hlad zaručovali, že množstvo obyvateľstva nebolo vyššie ako potravinové zásoby a ostatné zdroje. Odkedy sa však poľnohospodárstvo stalo efektívnejšie a vedomosti v oblasti medicíny sa zvýšili, obyvateľstvo sa začalo rapídne rozrastať.

 

V roku 1500 bolo na svete 425 miliónov obyvateľov. Prevažná väčšina ľudí žila na severnej pologuli. Spočiatku bolo tempo rastu obyvateľstva postupné, ale od roku 1800 dodnes sa zlepšovali životné podmienky, začal rozkvitať priemysel i obchod, čo viedlo k rýchlemu rastu populácie.

 

Počet obyvateľov Zeme:

Rok

7000 p.n.l....10 000 000

4500 p.n.l....20 000 000

1500.........425 000 000

1850.......1 130 000 000

1890.......1 490 000 000

1930.......2 020 000 000

1970.......3 620 000 000

1980.......4 415 000 000

1990.......5 532 000 000

2007.......6 602 000 000 (júl)

 

Z toho viac ako 36 % (2,4 mld.) obyvateľov žije v dvoch najľudnatejších krajinách - Číne a Indii.

 

Kým v západných krajinách dochádza k demografickej kríze - starnutiu obyvateľstva a k záporným hodnotám prirodzeného prírastku obyvateľstva, v rozvojových štátoch predovšetkým Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky sa stupňuje populačná explózia.

Nárast počtu obyvateľov Zeme by sa mal zastaviť približne v roku 2060. Na planéte bude v tom čase žiť podľa výpočtov OSN 9 až 9,5 miliardy ľudí. Podľa iných predpokladov by do konca 21 storočia mohlo na Zemi žiť 14 miliárd obyvateľov. Optimálny počet obyvateľov planéty Zem sa podľa rôznych názorov pohybuje medzi 650 - 2 500 miliónmi.

 

Dr. Stan Monteith – California Guidestones

 

Na jednom z najvyšších vrchov v Elbert County, štát Georgia, stojí obrovský granitový monument. Vyryté v ôsmich rôznych jazykoch na štyroch obrovských kameňoch, podopierajúcich spoločný vrcholec, sa nachádza 10 vedúcich myšlienok, resp. prikázaní. Tento monument sa označuje ako The Georgia Guidestones, prípadne ako American Stonehenge. Aj keď väčšine ľudí relatívne neznáme, ide o dôležité spojenie s okultnou hierarchiou, dominujúcou svetu, v ktorom žijeme.

 

Pôvod tohto záhadného monumentu je zahalený tajomstvom, pretože nik nepozná pravú totožnosť človeka, či ľudí, ktorí o jeho stavbe rozhodli. Čo sa vie naisto, je to, že v júni 1979, dobre oblečený, výrečný cudzinec navštívil kanceláriu Elberton Granite Finishing Company a oznámil, že chce vybudovať pomník na zanechanie odkazu pre ľudstvo. Predstavil sa ako R. C. Christian, no zanedlho bolo zjavné, že nešlo o jeho skutočné meno. Uviedol, že reprezentuje skupinu ľudí, ktorá chce ponúknuť ľudstvu smerovanie, no do dnešného dňa, takmer dve desaťročia po tejto udalosti, nikto nevie, kým R. C. Christian skutočne bol, ani mená tých, ktorých reprezentoval. Evidentných je niekoľko vecí. Posolstvá vyryté v Georgia Guidestones sa zapodievajú štyrmi hlavnými oblasťami:

(1) Vláda a založenie svetovej vlády

 

(2) Kontrola populácie a reprodukcie

 

(3) Životné prostredie a vzťah človeka k prírode

 

(4) Spiritualita.

 

Vo verejnej knižnici v Elbertone som našiel knihu, napísanú človekom, nazývajúcim sa R. C. Christian. Objavil som, že monument, ktorého postavenie objednal, bol postavený ako uznanie Thomasovi Paineovi a okultnej filozófii, ktorú tento vyznával. A skutočne, Georgia Guidestones sú až dodnes využívané na okultné ceremónie a mystické oslavy. Je tragédiou, že iba jediný náboženský líder v oblasti mal odvahu proti American Stonehenge vystúpiť, a tento nedávno svoj duchovný úrad presťahoval.

 

POSOLSTVO GEORGIA GUIDESTONES

 

1. Udržiavať počet ľudí pod 500,000,000 v neustálej rovnováhe s prírodou.

 

2. Viesť rozmnožovanie s rozumom – zlepšujúc telesnú kondíciu a diverzitu.

 

3. Zjednotenie ľudstva v novom živom jazyku.

 

4. Ovládať vášeň – vieru – tradíciu a všetko s umierneným postojom.

 

5. Chrániť ľudí a národy spravodlivými zákonmi a súdmi.

 

6. Ponechať národom internú vládu, externé spory riešiť na svetovom súde.

 

7. Vyhýbať sa malicherným zákonom a zbytočným úradníkom.

 

8. Vyvažovať osobné práva sociálnymi povinnosťami.

 

9. Oceňovať pravdu – krásu – lásku – hľadať harmóniu s nekonečnom.

 

10. Nebyť rakovinou zeme – ponechať miesto prírode – ponechať miesto prírode.

 

Obmedzenie populácie na 500 miliónov si bude vyžadovať vyhladenie 9/10 obyvateľov sveta. Zmienka American Stonehenge o založení svetového súdu je predzvesťou medzinárodného súdneho tribunálu a snahy o vytvorenie svetovlády. Dôraz monumentu na zachovaní prírody predvída enviromentálne hnutie 90. rokov 20. storočia, a odkaz na “hľadanie harmónie s nekonečnom” odráža súčasné snahy nahradiť judeo-kresťanské názory novou spiritualitou.

 

Odkaz American Stonehenge bol taktiež predzvesťou súčasného trendu Trvalo udržateľného rozvoja. Aby ste boli schopní pochopiť, čo sa týmto myslí, vždy, keď počujete frázu “trvalo udržateľný rozvoj”, nahraďte ju výrazom “socializmus”. Neskôr v tomto syllabe sa oboznámite s kompletným znením Charty Zeme, ktorá bola vytvorená pod vedením Michaila Gorbačova a Maurice Stronga. V tomto dokumente nájdete dôraz na rovnaké základné otázky: kontrola reprodukcie, vláda sveta, dôležitosť prírody a životného prostredia, nová spiritualita. Podobnosť medzi ideami vyrytými v Georgia Guidestones a tými, ktoré vyznáva Charta Zeme, odrážajú spoločný pôvod oboch.

 

Yoko Ono, vdova po Johnovi Lennonovi, bola citovaná s odkazom na American Stonehenge, hovoriac:

 

“Chcem, aby ľudia vedeli o týchto kameňoch … Smerujeme k svetu, v ktorom možno sami seba zničíme, a možno zemeguľa prestane existovať ..je príhodný čas na seba upevnenie, poznajúc všetko to nádherné, čo sa v tejto krajine nachádza, a to symbolizujú Kamene z Georgie. ” (1)

 

Aký je skutočný význam American Stonehenge, a prečo je jeho tajný odkaz dôležitý? Pretože potvrdzuje fakt, že existuje tajný záujem na

 

(1) Dramatickom redukovaní svetovej populácie.

 

(2) Propagácii enviromentalizmu.

 

(3) Založení svetovlády.

 

(4) Propagácii novej duchovnosti.

 

Skupina, ktorá nechala Georgia Guidestones postaviť, je celkom iste jednou z mnohých podobných skupín pracujúcich na Novom Svetovom Poriadku, novom svetovom ekonomickom systéme a novej duchovnosti. V pozadí týchto skupín sa však nachádzajú temné duchovné sily. Bez pochopenia povahy týchto temných síl nie je možné pochopiť svetové udalosti.

 

Fakt, že väčšina Američanov o Georgia Guidestones čo o ich posolstve ľudstvu nikdy nepočula, odráža stupeň kontroly, ktorá dnes nad myslením amerického ľudu existuje. Toto posolstvo k vlastnej škode ignorujeme

 

Michail Gorbačov: Všetci musíme spoločne veslovať

27-05-2008 - 11:05

 

Michail Gorbačov

 

Na včerajšom odovzdaní cien Energy Globe získal ocenenie za celoživotné dielo aj prvý a zároveň posledný prezident Sovietskeho zväzu Michail Gorbačov. Terajší prezident Gorbačovovej nadácie a ekologickej Nadácie zeleného kríža vyzýva na vytvorenie nového svetového poriadku. Čo všetko sa pod týmto konceptom skrýva? To sme sa opýtali priamo ex-lídra ZSSR.

 

Dá sa hovoriť o ničení životného prostredia ako o hlavnom probléme ľudstva, ak tak veľa ľudí v súčasnosti žije pod hranicou chudoby? Čo by ste povedali tým, ktorí tvrdia, že zmena ich spôsobu života je luxus, ktorý si nemôžu dovoliť?

 

"Hlavným problémom je chudoba, kvalita ovzdušia a vody, nehygienické podmienky, nízka poľnohospodárska produktivita, pričom všetky tieto veci súvisia s ekológiou. Povedať, že ekológia je luxusom, je nezmysel. Ide o hlavnú prioritu tejto doby. Druhou prioritou je boj proti chudobe, pretože až dve miliardy ľudí žijú z jedného či dvoch dolárov denne. A treťou prioritou je celosvetová bezpečnosť, vrátane jadrovej hrozby a zbraní hromadného ničenia. Toto sú tri naliehavé priority. Ja však kladiem ekológiu na prvé miesto, pretože sa priamo dotýka každého z nás."

 

Iniciovali ste významné zmeny v Sovietskom zväze a urobili tak veľa pre skončenie Studenej vojny. Aké ponaučenie si z tohto môžeme zobrať dnes?

 

 "V polovici 80-tych rokov si čelní predstavitelia veľkých štátov uvedomili, že je nevyhnutné niečo urobiť. Boh následne skrížil cesty Gorbačova, Reagana, Busha, Thatcherovej, Mitteranda a iných a tí boli dostatočne múdri na to, aby prekonali všetky vzájomné klišé a predsudky  a začali diskutovať o jadrovej hrozbe. Dnes je však svet iný: je tu globalizácia, krajiny sú na sebe vzájomne závislé, štáty ako Brazília, Čína a India ešte musia prísť na scénu.

 

Takže najväčším ponaučením, ktoré si môžeme vziať, je rozvíjať dialóg. Musí sa vybudovať dôvera. Musíme sa vzdať politiky sily, ktorá neprináša nič pozitívne. Musíme pochopiť, že všetci sme na jednej lodi, všetci musíme veslovať. Ak to tak nebude, niektorí budú veslovať, niektorí nalievať do vnútra vodu, ba niektorí dokonca budú do lode vŕtať dieru. Takýmto spôsobom nikto nevyhrá.

 

Pozrite sa na USA v Iraku. Všetci boli proti, aj ich spojenci, oni ich však nepočúvali a čo sa stalo? Teraz nevedia ako sa z toho dostať. Dnes chápeme, že pokiaľ ide o USA, ide o vážnu vec: všetci sme na USA napojení a ak sa USA rozpadnú, nastane ozajstný kolaps. Musíme im pomôcť, aby sa z Iraku dostali. Znamená to, že potrebujeme spolupracovať. Potrebujeme nový svetový poriadok a globálny mechanizmus na jeho udržanie.

 

Po skončení Studenej vojny hovorili o novom svetovom poriadku všetci. Aj pápež sa k nám pripojil a povedal, že nový svetový poriadok - stabilnejší, spravodlivejší a ľudskejší - je nevyhnutný. Avšak po rozpade Sovietskeho zväzu (predovšetkým z vnútorných dôvodov), USA nedokázali odolať pokušeniu vyťažiť zo zmätku. Politické elity sa zmenili - tí, čo svet vyviedli zo Studenej vojny odišli, a noví chcú písať svoju vlastnú históriu.

 

Táto chybná vízia, nesprávne rozhodnutia a chybné kroky spôsobili, že svet sa stal neovládateľným. Teraz žijeme vo svete chaosu. Z chaosu môže vzísť nový štýl života a nové politické mechanizmy. Chaos však tiež môže viesť k rozkolu, odporu a ozbrojeným konfliktom."

 

Hlavným mottom Gorbačovovej nadácie je "smerom k novej civilizácii". Ako takáto civilizácia vyzerá? A odkiaľ vezme svet zdroje na svoju premenu?

 

"Nejde vždy o peniaze. Ak sa medzinárodné otázky riešia chaoticky, potrebujete viac peňazí. Ide o dôveru, spoluprácu, dialóg, vzájomnú pomoc a výmenu skúseností. Prečo Európa hospodársky rastie? Len kvôli existencii samotnej EÚ. To sú tie nové príležitosti a EÚ je ich dobrým príkladom. Samozrejme, nie všetko je dokonalé. Podľa mňa je EÚ ako systém dokonca až preťažená. Musíte byť múdri a vedieť, kedy zastaviť, absorbovať, posunúť sa vpred a nie len sa ponáhľať a narýchlo strmhlav skákať."

 

Keď sa dnes pozriete na Rusko, máte dojem, že táto krajina je na správnej ceste? Jedná sa o pozitívnu silu, ktorá by prispela k budovaniu nového svetového poriadku, aký navrhuje vaša nadácia?

 

"Myslím si, že smerovanie Ruska je správne, hoci Rusko je len na polceste k demokratickej premene. Rusko však bude napredovať. V čase Borisa [Jeľcina - pozn. red.] sa každý správal k Rusku ako k handre, teraz to už však nie je možné. Na tieto časy treba zabudnúť. Rusko bude na rovnakej úrovni ako ostatní."

 

Autor: Jozef Varga,  wargas@extel.sk

 

 

 

 


Pýtam sa, čo je extrémizmus?

Ak hovoríme verejne o údajnom extrémizme Mariana Kotlebu, predsedu neparlamentnej strany Slovenskej pospolitosti, tak nájdime odvahu hovoriť aj o našich doma či v zahraničí uznávaných politikoch.

     Nájdu odvahu naše oficiálne média vyspovedať nášho politika  JUDr. Eduarda Kukana zapísaného v zväzkoch ŠTB pod krycím menom SKOPEC, kategórie dôverník,  s registračným  číslom 9002, strana 57 zväzku ŠTB  II. Správa ZNB (Séria:  FMV)?

     Vyhľadajte v Google : www.upn.gov.sk   

(nájdete tam dokumenty Ústavu pamäti Slovenského národa. Tu nájdete aj zväzky ŠTB a ďalšie zaujímavosti z dejín Slovenska.

JUDr. Eduard Kukan (* 26. december 1939, Trnovec nad Váhom) je slovenský politik. Je poslancom Európskeho parlamentu, podpredseda SDKÚ-DS a bývalý minister zahraničných vecí.

 Život

Eduard Kukan je ženatý, má dve dospelé deti.

V roku 1993 mu americká Upsala College (štát New Jersey) udelila čestný doktorát práv.

 Politická činnosť

 Česko-Slovensko

 Slovensko

  • 19931994: veľvyslanec - stály predstaviteľ Slovenska pri OSN v New Yorku; bol zvolený do viacerých funkcií v rámci OSN. Na 48. valnom zhromaždení OSN bol zvolený za predsedu jedného z hlavných výborov - Výboru pre humanitárne, sociálne a kultúrne záležitosti.

 Strana

 Vysoká politika

  • marec 1994 – december 1994: minister zahraničných vecí Slovenska v Moravčíkovej vláde,
  • december 1994 – jeseň 1998: poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za , potom za SDK; pôsobil ako člen zahraničného výboru, výboru pre európsku integráciu a mandátového a imunitného výboru, ako člen slovenskej časti Spoločného parlamentného výboru Európskej únie a Slovenskej republiky, ako člen slovenskej delegácie v Zhromaždení Západoeurópskej únie a ako podpredseda slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie;
  • 1998 - zvolený za poslanca NR SR, mandát nevykonával, pretože bol menovaný za člena vlády SR,
  • 1998 - 2002 - minister zahraničných vecí SR,
  • 2002 - zvolený za poslanca NR SR, mandát nevykonával, pretože bol menovaný za člena vlády SR,
  • 20022006 - minister zahraničných vecí SR.
  • apríl 2004 - neúspešný kandidát SDKÚ v slovenských prezidentských voľbách 2004.
  • 20062009 - poslanec NR SR
  • 2009 - zvolený za poslanca Európskeho parlamentu

 Iné funkcie

 Autor:

Jozef Varga, wargas@extel.sk

 

 

 

 

 


 Pripomienky k pripravovanému zákonníku práce a parlamentnej demokracie.       


        Zákonník práce by mal nútiť právnické osoby, aby vyplácali minimálne mzdy ak zamestnávateľ nevytvára prebytok, zisk z podnikania. Verejných ústavných činiteľov zamestnáva štát, takže keď máme verejné dlhy, tak platy vlády, všetkých úradníkov vlády – ministerstiev či verejnej a štátnej správy, sudcov, prokurátorov, primátorov, starostov, ústavných sudcov, manažérov verejných mestských  spoločnosti či statných verejných spoločnosti, hercov národného divadla by mali byť na úrovni minimálnej mzdy. Zmeniť ich na trhové mzdy 50000 či 1000 eur by mali právo až keď štát bude tvoriť s štátnom rozpočte prebytok a nie deficit a taktiež až nebudeme mať verejný dlh a budeme mať prosperujúcu ekonomiku.

Súkromný podnikateľ by zamestnancom nemohol vyplácať mzdy, ak by si nevytváral zisk. Prečo štát, ktorý je zadlžený a vytvára každoročne deficit ma právo silou ústavných činiteľov, ich súkromným rozhodnutím pri tomto spôsobe gazdovania vyplácať trhové mzdy vyššie uvedeným osobám zamestnaných v štátnej a verejnej správe.

Skúste na to odpovedať anketári.

 

Môj názor je, že preto, že žijeme v nevedomostiach ovplyvňovaný oficiálnymi médiami, politológmi, politickými stranami.

Humor z kocúrkova, Švejkovský humor alebo pravda o nás, bez našej vôle?

 

Nerozprávajme o nepodstatnom v dnešnom právnom chaose, kauzách, zákonníku práce, voľbe generálneho prokurátora či kto kradol a kto nie. To nezachráni občanov a našu vlasť.

 

Nie zmena zákonníka prace donesie na Slovensko prosperujúcu ekonomiku a pokoj , ale zmena Ústavy SR.  Rok by sme obyčajný ľudia aj intelektuáli  vo verejnoprávnych médiách diskutovali a viedli medzi sebou dialóg, priamo vo vysielaní, telefonický, mailom a navrhovali čo vypustiť z Ústavy a čím doplniť Ústavu. Po roku právnici by napísali nový text Ústavy, občania by mali pol roka na oboznámenie sa s novelou Ústavy a potom by sa konalo povinné referendum v ktorom by občania odmietli alebo schválili novú platnú Ústavu SR. Nestačí kritizovať, ale na všetkých frontoch žiadať zmenu Ústavy SR a donútiť konať politikou vôľu ľudu.

 

Ak to nedokážeme , tak iné vlády a zástupcov ľudu v parlamente nikdy nebudeme mať.

Len zmena Ústavy SR odsúhlasená ľudom krajiny v povinnom referende môže zachrániť našu krajinu a národ od ďalšieho úpadku životnej úrovne 2/3 občanov našej vlasti a taktiež ľudu v celej strednej a východnej Európe. Nové móresy novej garnitúry, novej totality po roku 1989 priniesli súper životné podmienky pre 1/3 obyvateľstva pri prudkom úpadku ekonomiky.  Vznikla nová totalita, ktorá si napísala na svoju ochranu Ústavu podobne ako komunisti a si ju aj schválila bez súhlasu ľudu,  totalita ktorá cvičí s 2/3 zotročených občanov v celej strednej a východnej Európe. Tato nová totalita je omnoho viac krát horšia a krutejšia, než bola ta pred rokom 1989!!! Ta do roku 1989 bola totiž ľudská, veľmi ľudská na rozdiel od tej, ktorá nastúpila po roku 1989 a dodnes sa snaží nám vyplachovať rozum, aby si uchránila svoje statky a majetky ku ktorým prišla po roku 1989. Nuž, zmeniť Ústavu je pre nás nemožné, pretože Ústava SR prijatá v roku 1992 Mečiarovcami, Slotovcami, Migašovcami – SDL v ktorej bol aj Fico hovorí, že Ústavu môžu meniť len volený zástupcovia ľudu 2/3 väčšinou v parlamente a nehovorí, že občania – voliči najvyššia moc v štáte a spoločensko-politickom systéme môžu podať návrh na novú ústavnú alebo právnu normu, alebo návrh na zmenu, alebo odmietnutie existujúcej ústavnej alebo právnej normy. A tak podobne ako komunisti, keď si do ústavy napísali, že vedúcou stranou v spoločnosti môže byť len komunistická strana, tak aj v roku 1992 pluralitné strany si na večné časy uzurpovali moc pre seba, že Ústava sa môže meniť len vtedy, keď bude ochota strán  2/3 väčšiny volených zástupcov ľudu v parlamente. Nuž, keď ponižovaný ľudia pluralitnými stranami, keď chýme zmeniť Ústavu SR, tak si musíme založiť stranu, dostať sa do parlamentu, mať 2/3 väčšinu čo je nemožné. Nežná revolúcia z roku 1989 je nemožná, pretože túto pripravilo KSČ a ŠTB zo súhlasom KGB a CIA. Od roku 1989, od sametového podvodu dodnes sa nám politici za chrbtom smejú a majú nás voličov a občanov na háku.

 

Je to môj názor a presvedčenie.

Čo to máme za ústavných činiteľov v našej krajine,  keď za 20 rokov ich pôsobenia v ústavných funkciách sme ako národ stratili právnu, ekonomickú suverenitu, poľnohospodársku sebestačnosť, náš národ bol predaný súkromným tuzemským aj nadnárodným spoločnostiam, čím sme sa stali primitívnou kolóniou rokov 19 storočia. Keďže sme zadlžený, tak likvidujeme si sociálne systémy a počúvame múdrych debilov, ktorí nám vymývajú mozgy o prosperujúcej ekonomike, keď už oni si nacápali nenažraté pupky v tomto neľudskom chaose voľného trhu, neoliberalizmu v integračnom procese.

 

Kauzy politikov by malo šetriť ministerstvo vnútra a predložiť ich na posúdenie generálnemu prokurátorovi!!!

 

Keďže nie sme právny štát, tak právo občanov a voličov na spravodlivú spoločnosť neexistuje...

 

Generálneho prokurátora, manažéra verejnoprávnych médií, ministra vnútra by si mali voliť priamo voliči občania!!!! Keďže nežijeme v demokracii, ale v diktatúre a totalite sťažiacich frakcii  jednej strany, tak nám zakázali prvky nástroje priamej demokracie. My občania – voliči sme len nuly pre vyššie uvedenú totalitu.

 

Kto volil ústavných sudcov, že majú právo rozhodovať o súkromných peniazoch nás občanov v zdravotných poisťovniach.

Ľudia musia platiť za lieky pri nízkych príjmoch a poisťovne si budú tvoriť zisk a rozdať ho medzi elitu zdravotnej poisťovne??? Katastrofa a ústavná hrôza ľudkovia,  vypotená  ústavnými sudcami, ktorých v žiadnych voľbách nevolili občania, voliči SR!!!

 

Všetkých ústavných sudcov taktiež nectí, že berú nehorázne vysoké mzdy z našich daní pri katastrofálnom verejnom dlhu, podobne ako ombudsmana či prezidenta alebo ľudí z ich služobníctva. My obyčajný občania tak musíme robiť lacnú pracovnú silu a platiť dane na nenažratých ústavných činiteľov štátu.

Z osobností, ktoré sa pohybujú v zahraničnej politike vo svete, majú Česi najväčšiu dôveru v prezidenta USA Baracka Obamu. Svoju dôveru deklarovalo americkému štátnikovi 68 percent Čechov. Českému prezidentovi s 65 percentami sa ušla až druhá priečka. Tretie miesto v rebríčku dôveryhodnosti svetových štátnikov v Česku priradili nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, ktorá má dôveru 46 percent respondentov.

Iba oficiálne média môžu vypúšťať  do éteru takéto manipulačné dristi. Dnes, keď je už bežné mať v domácnosti počítač a internet, tak týmto dristom, ktoré vypúšťajú do éteru oficiálne média už verí veľmi malo ľudí, akurát naivný blbečkovia z radov obyčajných ľudí.

Ja aj spustu iných občanov u nás či vo svete veríme v politické trilléri Obama Deception či Endgame. Globálna mafia Bilderberg Group ku ktorej patrí Obama či aj Merkel, je len chorí  manipulačný výplod podnikateľa TA3  o dôveryhodnosti ľudí k mafiánom Merkel či  Barak Obama.

 

Oficiálne manipulačné súkromné či verejnoprávne média už vypotili veľmi veľké množstvo účelových manipulačných lži a dristov.

Len samotná kritika politikov, cirkvi, oficiálnych médií nestačí?

 

 

To na zmenu nestačí !!!

 

Nechcem sa opakovať čo je vláda ľudu a čo sú prvky priamej demokracie. Vyhľadať to môžete v mojich príspevkoch, ale aj nemusíte. Je to vaše právo na informácie alebo odmietnutie informácii.

Je to môj názor a presvedčenie.

 

Autor: Jozef Varga, wargas@extel.sk  , mobil 0949/351 627

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Best offer 2021

(https://tinysrc.me/go/hg0PJIWng, 22. 7. 2021 9:01)

You will be pleasantly surprised to learn about our generous offer.
The link to our offer is valid for only one day https://tinysrc.me/go/hg0PJIWng

Svet sa mení

(Jozef Varga, 6. 4. 2014 20:13)

Chcem sa poďakovať médiám hlavného prúdu za užitočné spravodajské informácie, ktoré ma priviedli k presvedčeniu, že je najlepšie je vyhodiť TV z našich domácnosti a tak prechádzam k Slobodnému Vysielaču tak, ako mnoho ľudí zo Slovenka, keď sa už pripájajú aj občania z Čiech a utekajú od mainstreamových propagandistických médií ministerstva propagandy v každej krajine sveta.

Paul Craig Roberts interview for Slobodny Vysielac, Slovakia. US involvement in Ukraine
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

Všetko ma svoj čas a z histórie vieme, že každá dekadentná moc, idea, ideológia ma aj svoj začiatok a taktiež aj svoj koniec. Čas bol vždy spravodlivý sudca a EU utrpí najviac na globálnej, strategický geopolitickej aj ekonomickej šachovnici sveta


Majetky cirkvi a reštitúcie

(Jozef Varga, 6. 4. 2014 20:10)

Je slobodomurárstvo prítomné v 21 storočí v každej krajine sveta

https://www.youtube.com/watch?v=9KOBX0T5NRk&feature=em-upload_owner

Teror Bohemian Grove /Hirošima » 6. august 1945

https://www.youtube.com/watch?v=BgwZta7F9ac


Ilumináti a slobodomurári sú aj dobrí ľudia obracajúci sa k Bohu, ale sú aj takí, ktorí zradili Boha a pridali sa na stranu zla a temných síl. Tých čestných a dobrých, ktorí neopustili Boha a ľudskosť, si chráňme, vážme a dajme im úctu.

Slobodomurárstvo a zrod demokracie, pravá obyvateľstva v právnom demokratickom štáte v ktorej koľ vek krajine sveta, keď občania to nechcú pochopiť a priať si tieto následné ľudské a občianske práva a chodia pravidelne legitimovať v slobodných voľbách súčasný právny globálny spoločenský politický systém:

1. Právo na občiansku tvorbu Ústavy ich krajín, kde ústavu môžu meniť len občania a nie politici, politické strany.

2. Právo na občiansku tvorbu volebného zákona s imperatívnym mandátom pre všetkých ústavných činiteľov či volených alebo dosadených vládou, prezidentom, parlamentom. Volebný zákon by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany.

3. Právo na občiansku tvorbu zákona o vykonávaní referenda. Zákon o vykonávaní referenda by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany

Nová Ukrajina

(Jozef Varga, 21. 3. 2014 9:16)


Demonštranti majdánu v Kyjeve odrezali zajatému policajtovi hlavu

https://www.youtube.com/watch?v=OXuc1Yh8CDU

Ukrajinsky Jasenčuk dal potajomky odviezť do USA okrem ukrajinských zlatých rezerv aj celý rad cennosti, vrátané zlatého pokladu Skýtov, čo je aj kultúrne dedičstvo Rusov, Ukrajincov, Turkov a krymských Tatárov! USA ich okradli o samotný začiatok ich civilizácie.
Siedmeho marca 2014 o druhej hodine v noci boli z letiska Borispol do USA vyvezené ukrajinské zlaté rezervy a celý rad cenností, vrátane zlata Skýtov. Dokopy šlo o 42,3 ton zlata a cenností! Tieto poklady boli Amerikou ukradnuté ako zábezpeka úveru MMF, ktorý pre Ukrajinu budú vybavovať práve USA. USA so zapredancami z Kyjevu spáchali zločin nielen proti ukrajinskému ľudu, ale proti celej eurázijskej civilizácii! Zlaté poklady Skýtov sú predsa základom identity Rusov, Ukrajincov, Turkov a krymských Tatárov! Je to najvýznamnejšie kultúrne dedičstvo celej eurázijskej civilizácie! Pred Skýtmi sa nevie, čo sa dialo na danom území a či bolo vôbec ešte niekým obývané! USA teda Rusov, Ukrajincov, Turkov a krymských Tatárov okradli o dedičstvo samotného začiatku ich civilizácie! Ide o zločin storočia!
Skýti žili na danom území v čase od 8. do 3. storočia pred našim letopočtom, ovládali eurázijské stepi a vytvorili kultúru, životný štýl a spôsob boja, na ktoré ďalších dvetisíc rokov nadväzovali ostatné kočovné etniká prichádzajúce z vnútra Ázie až do strednej Európy. Antickí autori, vrátane Hérodota, Skýtov popisovali ako najspravodlivejší a najstatočnejší národ na svete, ktorých nedokázali poraziť ani Peržania, ani Alexander Macedónsky. V radoch Skýtov často bojovali aj ženy, čo mohlo viesť k vzniku mýtu o Amazonkách. Takže ľudia, Skýtov nedokázali poraziť ani Peržania a Alexander Veľký, no fašista Jaceňuk a nenažrané dobyvačné americké svine dokázali ich poklady rozkradnúť za pár hodín a ukradnúť tak východným Slovanom celú ich dvetisícročnú históriu!
Pre USA je každý ulúpený poklad a cennosť mimoriadne vzácna, pretože trezory Fedu sú očividne prázdne. USA majú len kopy dolárov, ktoré nemajú na čo premeniť a nie sú ničím kryté! Dobre o tom svedčí aj nasledujúci príklad. Pred pár mesiacmi Nemecko požiadalo americký FED, že do roku 2020 chce vrátiť 50% svojich celkových zlatých rezerv späť do Frankfurtu, vrátane 300 ton zlata uložených v zlatých trezoroch Fedu. Kuriózne na tomto prípade je fakt, že keď po niekoľkoročnom váhaní nakoniec USA súhlasili s navrátením zatiaľ aspoň tých 300 ton zlata, "dohodli" sa s Nemeckom na osemročnom termíne dodania. Konkrétne, do roku 2020. Samozrejme, celý svet si z toho odvodil, že USA zjavne nemajú dosť zlata na to, aby ho Nemcom v najbližšom čase vrátili. A to napriek tomu, že deklarujú svoje vlastné zásoby vo výške cez 8.000 ton. No čo je oficiálne na papieri, nemusí vždy byť fyzicky prítomné v trezoroch Fedu.
USA tak vyhľadávajú krajiny, ktoré môžu pod rúškom boja za „demokraciu“ ovládnuť a rozkradnúť! Takto to už zrealizovali v Iraku, v Lýbii a najnovšie na Ukrajine. Dané štáty zničili a okradli o ich najvzácnejšie poklady, ktoré mali nesmiernu hodnotu! Pôjde teda tých 42,3 tony zlata a pokladov, ktoré boli ukradnuté Ukrajine, do Nemecka, ktoré pýta od Fedu späť svoje zlato? Je teda otázne, kde dané zlato skončí, no jedno je isté – Ukrajina svoje zlaté poklady už nikdy neuvidí!
PS:

Výstižne to povedal riaditeľ Moskovského centra Ľva Gumileva, Pavel Zarifullin, ktorý takto reagoval na americkú krádež zlatého pokladu Skýtov s podporou ukrajinských nelegitímne dosadených verejných činiteľov:

"Za toto Jaceňuka a Turčinova treba jednoducho zabiť. Kladivom po hlave!“


Historická cennosť

Skýtsky poklad bol ochránený aj pred Nemeckom počas vojny.
, ale nie pred krysami Kyjevského majdánu


NWO, boj Ruska s EU a USA
https://www.youtube.com/watch?v=uPRyeXkJeQQ&feature=youtu.be

Nová železná opona v ekonomike.

(Jozef Varga, 30. 3. 2013 9:56)

A je tu nová železná opona medzi krajinami BRICS Ruskom, Čínou a severoatlantickou organizáciou pod vedením USA a Veľkej Británie tentoraz v ekonomike.Politici sa dali kúpiť stále finančným elitám, hlavne súkromným bankárom a tak zákony prijali nie z vôle ľudu, ale napísali im ich právnici súkromných bankárov sveta.
Z tohto dôvodu sa svet zmieta v dlhovej, hospodárske, morálnej kríze ktorá sa vyostruje.
Zle sa to skončí nie len pre bežných ľudí, ale aj tých majetných, a Tý majetnejší ukladajú svoje vklady do nórskych bank.
Realizovať návrat k národným menám, zoštátneniu súkromných bank a k krytiu každej meny zlatom neprichádza do úvahy z jediného dôvodu a to, že mafia politikov, finančníkov, bankárov a patokracie sa moci diktatúry a totality nad ľudstvom nikdy nevzdá a ľudstvo v každej krajine, väčšinu ľudí v každej krajine súčasné problémy nezaujímajú z ľahostajnosti k veciam verejným.

Ako sa to skončí, tak to nik nevie, ale určite nie dobré pre bežných ľudí našej planéty.

Treba zmeniť systém, a to neurobia súčasní ústavní činitelia, ale môže to realizovať vôľa väčšiny občanov. Naši ústavní činitelia nezastupujú vôľu väčšiny občanov, to asi nemusím vysvetľovať.


Vôľu väčšiny občanov treba pretransformovať na silu, ktorá bude schopná tento systém zmeniť na svoj obraz.

Občianská Ústava a volebný zákon

(Jozef Varga - Košice, 1. 1. 2012 18:54)


Vláda a moc musia ísť v skutočnej demokracii zdola nahor a nie zhora nadol. Ľudia majú byť tí, ktorí majú moc vo svojich rukách – moc vládnuť, moc meniť, moc tvoriť, moc zlepšovať, ale aj moc trestať. Problém súčasnej spoločnosti je v tom, že sa politici neboja ľudí, že nemajú pred nimi žiaden rešpekt. Ale keby boli kedykoľvek odvolateľní a svoje rozhodnutia by museli v prípade potreby verejne obhajovať, rešpekt by opäť nadobudli.

Priama demokracia je jedna z jej dvoch hlavných politických zásad. Väčšina z nás si totiž dobre uvedomuje realitu a vie, že vládnucim politikom sme ukradnutí až na jeden deň, deň volieb. Prakticky celé štyri roky sa nás snažia presvedčiť, že práve tá ich strana nám zabezpečí ružovú budúcnosť. Samozrejme, nikto im neverí, aj keď sa niekedy vynorí nejaký nový politický subjekt, ktorý, ako sa zdá, by mohol byť aspoň trochu iný a lepší ako tie pred ním, no prirodzene, nakoniec sa ukáže, že je úplne rovnaký. A to je bežná realita zastupiteľskej demokracie.
Priama demokracia môže byť vytvorená zmenou volebného systému a celkového fungovania spoločnosti. Slovensko môže fungovať ako federácia ôsmych krajov so spoločnou centrálnou vládou, zákony však prijímajú jednotlivé krajské snemy, tie však nesmú byť v rozpore s centrálnou ústavou.

Jednotlivé zložky samosprávy môžu fungovať na obecnej úrovni. Obec je rozdelená na okrsky, z každého sa zvolí jeden zástupca do obecného zastupiteľstva, ten sa bude priamo zodpovedať svojim voličom trebárs na každomesačnom stretnutí, na ktorých môže byť kedykoľvek väčšinou voličských hlasov odvolaný a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca

Ďalšou zložkou je krajská samospráva. Každý okres bude mať piatich zástupcov v krajskom parlamente. Zástupcovia nemajú žiadnu imunitu, sú kedykoľvek odvolateľní, na každomesačnom stretnutí so svojimi voličmi musia v prípade potreby obhájiť svoje rozhodnutia, na nich môže byť kedykoľvek väčšinou hlasov odvolaní a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca.

Každý zástupca na ktorejkoľvek úrovni bude povinný svoje rozhodnutia v prípade požiadavky svojich voličov obhájiť, ak sa mu to nepodarí, bude mu hroziť odvolanie. Takto si každý poslanec uvedomí svoju zodpovednosť pred svojimi voličmi.

Pokiaľ ide o vládu, jej členovia by sa vyberali na základe rozsiahlych odborných pohovorov, ktoré by vykonávala komisia zložená z najlepších odborníkov, napríklad profesorov, univerzitných učiteľov alebo vedeckých pracovníkov. Zodpovedali by sa však samotným občanom, ktorí by v prípade nesúhlasu s ich rozhodnutiami mohli na základe zozbierania určitého množstva podpisov iniciovať ich odvolanie.

Normalizácia

(Jozef Varga, 16. 2. 2011 22:35)

TA3 scenzúrovala diskusné fórum občaniov, anketárov. Normalizácia sa začína

Bez súhlasu ľudu - o nás bez nás!

(Jozef Varga, 15. 2. 2011 19:18)

Nalejme si čistého vina

Do roku 1989 sme tu mali doktrínu a diktát z Moskvy od roku 2014 tu budeme mať taktiež diktát, ale už nie z Moskvy, ale z Bruselu !!!!!!

V roku 1968 napísali súdruhovia Biľak, Kempný, Korčák bez vedomia verejnosti pozývací list súdruhom do Moskvy, že tu máme kontrarevolúciu a tak po tomto liste k nám 21 augusta 1968 napochodovali vojaci Varšavskej zmluvy v železných maringotkách. Dodnes to bola a je nepotrestaná vlastizrada, pretože politici mali trestnú imunitu, tak ako dnes, ktorú si samy odhlasovali aj napriek tomu, že mandát od verejnosti na to nemali.
Pán Fico nie je za zavedenie inštitútu priamej demokracie a nie je za zrušenie trestnej imunity zástupcov ľudu.

Čo urobili kvázi súdruhovia v roku 2009?

Pán Slota, Fico, Mečiar, Pal Csaky ratifikáciou Lisabonskej zmluvy bez vedomia verejnosti (!!!) v roku 2009 odovzdali do 70 významných vládnych kompetencii do Bruselu navždy a tak po roku 2014, kedy Lisabonská zmluva vstupy v platnosť, tu budeme mať len súper bábkové vlády, ktoré sa budú povinne učiť na úrade vlády denne zrážať opätky pred Bruselom čo zastupuje zaujmi svetovej banky.

Ak tak naše vlády po roku 2014 neurobia, budú nasledovať finančné sankcie, ktoré zaplatia daňový poplatníci a dlhy občanov našej krajín, budeme riešiť nekonečne dlho, ešte dlho si bežný obyčajný ľudia z nízkymi príjmami budú musieť uťahovať opasky.

Nuž od roku 1991 si ich uťahujú z rôznych dôvodov dodnes a tak sa stáva život bežných obyčajných ľudí stále horším aj napriek tomu, že krátky život majú iba jeden.
Čaká nás feudálna chudoba, respektíve dnešných mladých ľudí?

Pred niekoľkými rokmi pred kamerou pán Fico povedal verejnosti na koalíciu M. Dzurindu tento názor, že plní len manuál súkromnej svetovej banky a v roku 2006 vyhral voľby. Kto sú mecenáši Smeru, vie ich niekto pomenovať a ako sa dostali k majetku a peniazom?
A tak si myslím, že po ratifikácii Lisabonskej zmluvy, že pán Fico a Smer nemá právo nosiť prívlastok sociálnej demokracie a SNS s Jánom Slotom nemá právo už nosiť logo SNS!!!

Tento príspevok anketárom rôznych internetových web stránok budem prinášať stále, pretože informácie ľudstvu tohto druhu v 20 aj 21 storočí, nám občanom a ľudu našej planéty v rôznych krajinách sveta:
** nedali a neposkytovali naši rodičia,
** zástupcovia ľudu nepriamej zastupiteľskej pseudo demokracie kapitalizmu, Stalinizmu, Fašizmu a taktiež aj Globálisti neoliberalizmu,
** oficiálne média súkromné aj verejnoprávne
** či školské osnovy.
Je načase, aby sa ľudstvu začali otvárať zaslepené oči záujmovými skupinami smotánky vyvolených našej planéty, ktoré vlastnia až 80% svetového bohatstva a tak spoločenský systém nepriamej zastupiteľskej pseudo demokracie im najviac vyhovuje bez prvkov - nástrojov priamej demokracie čiže skutočnej vlády ľudu.

Autor:

Jozef Varga
wargas@extel.sk

Osveta o naších právach, ktoré nežiadame

(Jozef Varga, 15. 2. 2011 18:47)

Aký je rozdiel medzi anketármi tema.pravda.sk a TA3 anketarmi a ľudom Alžírska, Tuniska či Egypta či Severnej Kórei a USA? Žiadny, bohu žiaľ.

Nuž veru žiadny a ani jedny ani druhý neprinesú žiadnu zmenu, pretože sú neorganizovaný a nevedia pomenovať čo chcú, respektíve všetci sťažujúci a demonštrujúci chcú zmenu politikov alebo kritizujú politikov a to je málo na zmenu, ktorá povedie k demokratizácii v spoločnosti a skutočnej vláde ľudu, akú majú ľudia v Švajčiarsku.

A stačilo by malo, stačilo by aby každý anketár žiadal zmenu. Nerobia to Alžirčania, Egypťania, Tunisania ani vy anketári nežiadate tak malo a tak veľa pre vaše skutočné práva a to:

** prečo nežiadate? Priamu voľbu občianskych zástupcov ( prezidenta, predsedu vlády, starostov, poslancov, sudcov...) bez nutnosti ich angažovania sa v politickej strane a teda ich selekcii podľa politickej príslušnosti.


** prečo nežiadate? Imperatívny mandát - možnosť občanov odvolávať svojich zástupcov (starostu, poslancov...) .


** prečo nežiadate? Ľudovej veto - umožňuje občanom zamietnuť zákon, ktorý prijali ich zástupcovia v parlamente.


** prečo nežiadate? Ľudová iniciatíva - umožňuje občanom podať návrh na novú ústavnú alebo právnu normu, alebo návrh na zmenu, alebo odmietnutie existujúcej ústavnej alebo právnej normy.


** prečo nežiadate? Referendum - priame a záväzné rozhodnutie občanov o verejnej otázke.
Sú to iba päť požiadavky, ktorá by mali byť zakotvene v Listine základných práv a slobôd a v Ústavách všetkých krajín sveta a svet by bol ľudský, bez zbrani, násilia, falše a klamu, bez chudoby a teroru.

Viete kritizovať či zúčastňovať sa demonštrácii proti systému bez vedomého a cieleného pomenovania požiadaviek, ktoré by v spoločnosti viedli k demokratizácii. Tento problém je pre ľudstvo vzdelané aj nevzdelane to najťažšie. Vo vašich srdciach vrie zlosť a nenávisť či len ukázať sa, že aj ja som niečo napísal. Zdá sa my, že vo vašich hlavách akoby nefungoval rozum, rozumné zmýšľanie. Stále ste pod vplyvom médií, mediálnej propagandy verejnej mienky. Nie ste ako ja, nie ste slobodný duchom.

Autor:

Jozef Varga
waras@extel.sk