Choď na obsah Choď na menu
 


 

SDKÚ-DS chce pre euroval dodatok ku Koaličnej zmluve

Autor: SITA, dnes 16:07, aktualizované dnes 17:08

Koaliční partneri by sa zaviazali, že v parlamente zabezpečia podporu dodatku k eurovalu a tiež návrhu vládneho zákona o špecifických štátnych zárukách.

Sprava: Predseda Most-Híd Béla Bugár, predseda SaS Richard Sulík, podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová a predseda KDH Ján Figeľ.Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

Euroval podporujú tri koaličné strany. Proti je však strana Sloboda a Solidarita (SaS). Opozičný Smer-SD verbálne euroval podporuje, ale v parlamente je ochotný hlasovať len v takom prípade, ak za neho zahlasuje celá koalícia. Možnú podporu eurovalu dnes vyjadrili štyria poslanci z hnutia Obyčajní ľudia, z ktorých traja patria do poslaneckého klubu SaS.

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS ponúka koaličným partnerom pre schválenie eurovalu dodatok ku Koaličnej zmluve.

Ako uviedol dnes na tlačovej besede po rokovaní prezídia strany jej predseda Mikuláš Dzurinda, koaliční partneri by sa dodatkom zaviazali, že v parlamente zabezpečia podporu dodatku k eurovalu a tiež návrhu vládneho zákona o špecifických štátnych zárukách.

Tento zákon by stanovil, že o všetkých nových záväzkoch SR vyplývajúcich z eurovalu bude rozhodovať vláda a parlamentný výbore pre financie, menu a rozpočet.

Podľa Dzurindu Prezídium SDKÚ-DS schválilo tento návrh jednomyseľne. Návrh dodatku ku Koaličnej zmluve dáva podľa Dzurindu punc serióznosti, keď sa partneri zhodnú na niečom novom. „Koaličnou zmluvou ponúkame, že sa vzdáme časti významných kompetencií ministra financií, ktorý je nominantom SDKÚ-DS,“ dodal.

Podľa Dzurindu na rokovaní vlády sa zo zásady rozhoduje konsenzom. Každá strana má na jej rokovaniach právo veta. Strana, ktorá nebude súhlasiť s návrhom na rokovaní vlády, si môže vynútiť rokovanie Koaličnej rady. Ak si niektorá strana bude želať v tejto otázke zakomponovať právo veta, môže takú požiadavku nastoliť. Dzurinda stále vidí priestor na to, aby koalícia našla kompromis o eurovale. „Toto považujem za kľúčové. Vždy sa nám v dobrom vrátilo, keď sme hľadali zhodu, keď sme boli trpezliví. Ponúkame jednu z alternatív. Netvrdím, že kompromis nemôže mať aj inú podobu,“ zdôraznil s tým, že v ich návrhu odstupuje minister financií časť svojich kompetencií vláde a parlamentnému výboru. „Chceme ukázať dobrú vôľu,“ dodal.

Pri eurovale ide podľa Dzurindu o našu menu a naše úspory. „Je našou povinnosťou argumentovať a snažiť sa nájsť východisko,“ uviedol. Zároveň priznal, že na prezídiu okrajovo hovorili aj o spájaní hlasovania o eurovale s dôverou vláde.
Radičová Moc chutí presne tak, ako píše Mňačko

SITA | 9. júla 2011  10:54
 
Moc chutí podľa premiérky Ivety Radičovej presne tak, ako to píše Ladislav Mňačko. "Pokiaľ nie ste dobre nastavení na pochopenie, že moc je nástroj a nie cieľ“.
(Hehe, podpriemerka tejto krajiny sa asi na pohode zhulila, keď jej teraz zapol Mnačko. Lebo tam je aj formulka o poistke proti chuti a to: Pozor buchar! )
 
Nezdieľam názor poslanca Fica, že politika je o moci. To nie je pravda. Politika má spájať etiku premýšľania, teda hodnôt, a etiku správy vecí verejných, teda každodennej zodpovednosti. Ak toto nerobí, tak je to čistý pragmatizmus, tak je to zneužívanie moci a prejavuje sa to populizmom. Preto sa tak stierajú rozdiely medzi politikou a showbiznisom, politikou a politickým marketingom," uviedla predsedníčka vlády.
Premiérka Iveta Radičová
Radičová vníma, že Robert Fico jej meno berie často do úst. "Rozhnevaný, zle naladený, nespokojný... Budem parafrázovať: možno to bude tým, že vyhlásil, že keď skončí ako premiér, nebude sedieť v opozičných laviciach v parlamente a vykrikovať na koalíciu. Ja mám taký pocit, že tam sedí a vykrikuje, a asi ho to znervózňuje," vyhlásila.
Zároveň sa opýtala, čo to hlása človek, ktorý sľuboval, že keď Smer bude vo vláde, zníži DPH na vybrané potraviny na 10 percent a zníži DPH napríklad aj na lieky či kultúru. "Nikdy to neurobil. Takisto sľuboval, že do roku 2010 bude diaľnica z Bratislavy do Košíc. Hm, neviem o tom, že by bola. Ďalej: kedysi hovoril o tom, že nebude zakladať svoju samostatnú stranu. Mohla by som takto pokračovať vo výpočte toho, čo povedal a nikdy to nesplnil. Mám používať prívlastky? Asi sa riadi primitívnym heslom "skúsim podľa seba merať teba," dodala.
Keď Fico zistil, že premiérka je podľa prieskumov dôveryhodná, tak podľa nej sa marketingovo rozhodol, že s tým niečo musí urobiť. "No tak začal túto dennodennú paľbu. A ja k tej paľbe vypichnem len dva momenty. Áno, zmenila som názor na privatizáciu – ale v prípade letiska Bratislava: pred voľbami som hovorila, že budeme privatizovať letisko, no rozhodnutie vlády je, že letisko nebudeme privatizovať," povedala s tým, že oveľa výhodnejší je prenájom, pretože 3,2 milióna eur musíme splácať späť Bruselu. "Kto by to s týmito ťarchami výhodne kúpil? Nebolo by to výhodné pre nikoho. Máme záujem, aby sa v Bratislave lietalo. Takže - áno, tam som zmenila názor. Nebudeme privatizovať letisko, ale bude to prenájom na istý počet rokov. Dúfam, že sa nám podarí vybrať solídneho koncesionára, ktorý by vstúpil a spolupodieľal sa na oživení letiska," povedala.
Radičová dnes nevie povedať, či splní svoj sľub, že bude táto vláda privatizovať Cargo. "Možno ho nesplníme. Snažíme sa revitalizovať nákladnú dopravu, možno alternatívne riešenie v podobe nejakého partnerstva bude výhodnejšie. Uvidíme. Takže v tomto zmysle naozaj nedodržiavam, čo som povedala pred voľbami, lebo sú lepšie riešenia. To platí aj o niektorých štátnych podnikoch. Ja som zásadne hovorila, že nebudeme privatizovať strategické podniky. A to je pravda. Hovorila som v jednej vete, ale Cargo a letisko áno. Dnes už je zrejmé, že letisko nie. Mám sa za to ospravedlniť, že som zmenila postoj, keď sme prijali lepšie rozhodnutie? To nie je neprincipiálnosť, ani klamstvo, je to výber lepšieho riešenia," vyhlásila. Radičová pripomenula slovenské porekadlo, že keď chcem niekoho biť, tak si bič nájdem. "Fico robí agresívnu, deštrukčnú, marketingovú opozičnú politiku a dokonca si dovolím povedať, že v mnohých smeroch veľmi neslušnú. Ja takú politiku robiť nebudem," dodala.
 
DISKUSIA
 
Iba tolko, pani Radicova, prestante splietat sprostosti / klamat, politika je cisto o moci, ak by nebola politicka moc / mafianska politika na Slovensku / pani Radicova by sedela doma a strikovala ponozky. Najhorsi je ten clovek, ked klame sam seba, pani Radicova klame sama seba a taktiez cele Slovensko, slovenska demokracia = klamat, kradnut, byt pri moci a smiat sa chudobe ,, Kral a zobrak ,, ( Cenkovej deti na 13 strane / Slovensko )
********
Inak modráci to robia dobre...propagandu majú zvládnutú media majú pod palcom resp vydavatelia kopú za nich novinári píšu podľa toho kto ich platí..(ja naozaj nevidím rozdiel medzi komunistickými novinármi a touto sebrankou, ked som si minule prečítal životopis Štulajtera a to sa robil ako ekonomický odborník myslím že polovica ľudí v tejto diskusii či už červených alebo modrých má vyššie vedomosti aj prehľad).....
stačí si zobrať Hríba a jeho kampane .....atd.
Tak tu máme hudobný festival...myslím že nie je tajomstvom že mladá generácia je ľahko ovplyvniteľná a ľahko sa dá zneužiť médiami, chýbajú im skúsenosti a jednoducho fakty že to čo sa povie v Markíze a prečíta v Sme nemusí byť pravda....a hučanie pravicových médií je dobre smerované. Jednoducho mladí ich volili a teraz potrebujú ich opäť mobilizovať lebo výrazne strácajú percentá. Pre mladých apolitických príp. nezamestnaných by to malo byť výstrahou sa takýchto politických kortešačiek nezúčastňovať
********
LAdy DEsperado......Fico voľby vyhral na rozdiel od Dzurindu.....preto mu miesto v parlamente patrí.....neprehral ako Dzurinda na celej čiare v roku 2006.Vlastne vy ste voľby nikdy nevyhrali, vy ste sa tam vždy vyšplhali na chrbtoch jednorazových strán ako SOP, ANO, SaS...aspoň raz vyhrajte voľby normálnym spôsobom a nie podvodmi a potom môžete rozdávať rozumy kto má kde sedieť......
takže lady Desperado keď ste zmenili len názor....
čo vety typu železničiari nebudú vyhadzovaní na ulicu pripraví sa pre nich program aby plynule mohli prejsť do druhého zamestnania.....
čo s Vašimi sľubmi pred voľbami ako nepožičiate Grécku Euroval ako znížite dane.....
VY jednoducho nemáte kožu na papuli.
***************
na Slovensku to tak bohužiaľ chodí, všade inde by tieto prešľapy koalície, ľudí vyhnali do väčších protestov. Ale Slovák je spokojný a ešte bude túto chásku v budúcnosti voliť. Za všetkým treba hľadať média, ktoré kvalitne podporujú tento podarený zlepenec a tým pádom média veľakrát prižmúria oči pred skutočnosťami, ktoré by neodpustili Ficovi a Mečiara by rovno ukrižovali.
Teraz táto podarená Pohoda ja v naivnosti som si myslel, že je to festival , kde sa baví mládež pri kvalitnej hudbe ale takto zneužiť Pohodu modrákmi na to treba silný žalúdok. Ak už chce byť Kaščák objektívny, nech dá priestor na prezentáciu aj iných názorov a nie práve modrákom. Takže ja som Pohodu premenoval na Klamársku Pohodu, ktorá zavádza verejnosť.
**********************
Nuž, ona to možno pekne povedala, ale možno jej nepovedali, aby si vybrala trochu iné témy. Ficova vláda totiž znížila daň na lieky na 10 percent, znížila DPH na knihy na 10 percent (to sa dá považovať za tú kultúru) a do nižšej sadzby DPH spadol predaj z dvora od farmárov (čo už sa dá považovať za vybraté potraviny). Ja neviem... buď netuší, o čom hovorí, alebo jej poradcovia netušia... U Fica sa dá vybrať dosť iných tém, kde ho možno zdžubať ako sirotu. Ešte aj tie diaľnice nie sú najšťastnejšie - keby Prokopovič splnil, čo sľúbil ešte pred Ficom, teda diaľnicu v roku 2010, tak ju už ten Fico ani nemusel stavať.
********************
Na Slovensku sa uplne stratila moznost diskusie problemov. Cele sa to zacalo pestovanim kultury, kto nie je modry, je proti nam, laviciar, Fico, komunista, hlupak. Normalny demokraticky svet nepozna iba jednu alternativu. Naopak, pripusta diskusiu, z ktorej vznikaju lepsie riesenia. Dnesna situacia velmi pripomina casy minule, kedy tiez bol spravny iba 1 nazor a ine boli sprevadzane perzekuciami, cele doprevadzane cenzurou tlace a nazorov. Vyssie postaveni sa boja normalnej sutaze, preto sa barikaduju. Verim vsak, ze podla zakonov prirody im to aj tak nevydrzi a jedneho dna sa nastaveny system zruti, pretoze je zle nastaveny, nema samoregulacne mechanizmy a je tym padom neudrzatelny.
*****************
No ona je tam len kvôli tomu, aby sme sa my tu dole mali čo najlepšie, a preto sa spojila s takými chacharmi ako Mikloš, Kaník,Figeľ a ďalší. Skrátka samí ľudomili čo myslia len na blaho svojich blížnych a na seba ani trošku. Asi nás má už za celkom sprostých keď toto dokázala zo seba vypotiť. Ešte som nezažil politika a je jedno z ktorého je tábora, aby netúžil po moci. Veď je to prirodzené, inak by predsa politika nemohla fungovať. Ale ak to niekto takto popiera a tvári sa ako svätý Ján za dedinou, tak ten túži po moci až veľmi a to je Radicsovej prípad. Ten jej Balázsko jej nejako zle radí, keď jej dovolí aby púšťala na verejnosť takéto perly ducha. Ale to asi preto, že on jej skôr radí mimo politiky.
Ona iba mení názory a kriví chrbticu.....je odsúdená vo funkcii podpriemerky tráviť svoj voľný čas na festivaloch a v smotánkach - tam jej Dzuri a Mikos dovolia
... táto banda ešte i apolitickú Pohodu, zneužije na svoju agitku. Kaščákovi musí Radičová zo svojho fondu prihodiť celkom slušný balík, takú agitku sme tu nemali ani za Mečiara. Fuj takto zneužívať deti, ktoré ešte nevedia, kde je sever, žijú z peňazí rodičov a idú sa zabaviť na apolitickú Pohodu.
Táto vláda je učinené nešťastie vo všetkom čo robí.
*****************
Mne sa veľmi páči terajší trend Hospodárskych novín, chvália Radičovú a spol. ako len vládzu (bombastický článok Pohoda tlieskala Radičovej atď ) , ale keď si novinári kliknú na Faccebook Hospodárskych novín tak čitatelia novín nenájdu na Radičovej ani nitku suchú. Novinári by mali pochopiť, že už je národ múdrejší a už svojimi zavádzajúcimi článkami v podstate vláde nepomáhajú skôr im škodia. Nechápem, prečo nepíšu realitu a prečo všetko okolo Radičovej prikrášľujú, veď mi sami realitu vidíme a keď si človek prečíta obdivný článok na Radičovú a spol. tak za tým už všetko zaváňa, len nie objektívny pohľad na obdobie ktoré prežívame.
*****************
Ako chutí moc
9. Júl 2011, nautilus, Vox humanum
 
Na toto dielo spisovateľa Ladislava Mňačka si spomeniem vždy, keď sledujem jednanie niektorých vedúcich pracovníkov v našej krásnej vlasti. Niežeby inostranci boli lepší – zahraničný investor sem neprišiel z lásky k nášmu ľudu, ale kvôli zisku, a ten z nás podobrotky nevyžmýka – zjavne si však mädlí ruky nad tým, že prevažnú časť špinavej práce za neho odvedú jeho slovenskí pomáhači.
Hovorí sa: poturčenec horší od Turka. Tak to bolo vždy. Zahraniční páni vždy len sedeli vo svojich kaštieľoch a slovenskí drábi korbáčmi naháňali poddaných na panské. Aj v neskorších dobách sme pre nich boli iba „lumpenproletariat“, ktorému treba navaliť kopu roboty, aby nemal kedy špekulovať nad sprostosťami, napríklad nad slobodou. A vo chvíli, kedy sme ju konečne dosiahli, stali sme sa závislejší na zahraničí viac ako kedykoľvek predtým. Svetlých zajtrajškov sme sa dobrovoľne vzdali, a preto nad nami opäť plieskajú bičmi slovenskí drábi, zvaní manažéri. Slovenskí poddaní zahraničného kapitálu sa hrbia nad výrobkami pre zahraničných zákazníkov a ich ruky pomáhajú zvyšovať blahobyt ľudí, ktorí si žijú oveľa lepšie. Sú však radi, že nejakú prácu majú, lebo nezamestnanosť je veľká a deti potrebujú jesť. To je dôležitejšie ako ľudská dôstojnosť. Hrbia sa nad svojimi strojmi a zadržujú moč, lebo na WC môžu ísť mimo prestávok iba raz, a snažia sa neotáčať hlavu, lebo manažér by ich mohol vyšticovať, má na to moc, a neodvážia sa prehodiť s Aničkou pri vedľajšom stroji ani slovko, lebo by im strhli z platu a ak by sa to opakovalo trikrát, vyhodili by ich z práce. Nová manažérka je mladá, nemá deti a nepozná zľutovanie, preto to dotiahla až na vedúcu výroby. Zaviedla prísne opatrenia a niekoľkých už z práce vyhodila. Má na to moc. A pán riaditeľ sa nechal počuť, že zo sľubovaného zvyšovania platov nebude nič. Aj on má na to moc. Odbory sú len formalita a pani premiérka, ktorá kedysi sľúbila pomoc sa v televízii vyjadrila, že predsa nebude k ženám, ktoré žiadajú pridať päťdesiat euro, chodiť v kostýme za päťsto euro. (Má na to moc).
Neviem, ako spávajú ľudia, ktorí majú moc rozhodovať nad životmi iných. Zrejme to chce obrovskú sebadisciplínu.  Zrejme to chce zaprieť v sebe všetko ľudské a presvedčiť vlastné inštinkty, že systém je dôležitejší ako človek. Chuť moci musí byť úžasná.
***************
Ako chutí moc vo fabrike? Závisí od majiteĺov a ich managerov. Ale, teraz sú povinne školení na rôznych seminároch vzdelávacích agentúr, ako byť psami na ľudí, ako si ich držať od tela, ako ich motivovať, nie pozitívne, ale negatívne - trestami. Napokon, ľudia si to odštrngali na námestiach, tak nech sa dnes nečudujú. Nemôže byť každý bohatý kapitalista.
**************
V prvej etape sme si nechali zobrať výrobu schopnú ďalšieho rozvoja a inovácie (Detva, Martin, Dubnica).
Vznikala armáda nezamestnaných, ktorých nechali "zmäknutú" natoľko, až boli vďační za akúkoľvek prácu.
A zlyhal nepripravený slovenský manažment, udalosti ho zaskočili, ako aj vedecko-výskumnú základňu. Prišli sme o trhy, inovácie a zásadné technologické zmeny sme neuskutočnili, tak nastal pád do kategórie rozvojových krajín-montážnych dielní. Sme iba lacnou a neváženou hračkou, robotom v rukách tzv. investorov. Vláda neponúka okrem robotovania nič, i zato máme byť vďační. A situácia sa nemení, v krízových situáciách sme prví na rane. Smutné ponovembrové dedičstvo!!
 
Tak to si teda zabil klinec po hlavičke. Vraj firmy schopné ďalšieho rozvoja a inovácie? A čoho? Tankov T-72, či BVP, obe vyrábané v ruskej licencii, v súčasnej vojne len kopy šrotu za niekoľko minút. Veď v Iraku sme videli, čo s nimi urobilo pár vrtuľníkov Apache, či nové, vrtuĺkové protitankové bomby. Musíme si priznať, nemali sme na to a ani nemáme a hlavne, kto by to od nás kupoval, tie socialistické zbrane? NATO? Veď oni majú svojich výrobcov, ktorí čakajú na zákazky. A rozvojový svet nemá peniaze, napokon, doteraz nám ešte Sýria, Lýbia, či Irak nezaplatili za zbrane z čias socializmu všetko.
 
Ale zlato, veď tam sa nevyrábali len tanky. Martin vyrábal traktory, Detva rýchlonakladače
a stroje na hĺbenie zeminy, mostárne Brezno žeriavy. Veď len neopakujte veci, ktorý každý pozná. A ide o desiatky fabrík, ktoré sa položili našou neschopnosťou, takže dnes dovážame i kontajnery.
Ale- čo bolo, bolo, terazky sa treba postaviť rozhýbať, nie nariekať. Kde sú návrhy nových slovenských výrobkov, technológií, o to ide. Necítiť mladých inžinierov, nevidieť ich. Mne išlo o to, že s týmto nevyžijeme, lebo lacnotou prac. sily nás Ázia bude porážať, ale na ako dlho?
*********************
Som už dôchodca, ale 8 rokov som mal možnosť pozorovať vývoj v jednej nemenovanej najväčšej fabrike v Košiciach. Hlavne to ako sa práve zo slovenských manažérov a ľudí od najnižších postov riadenia stávali ,ako si to presne nazval drábi. Dovolím si povedať ,že 20 percent toho čo sa deje žiada zahraničný zamestnávateľ a tých zostávajúcich 80 percent má na svedomí snaha Slovákov byť pápežskejší, ako pápež. Beriem tento blog ako pravdu, žiaľ smutnú pravdu o stave slovenskej spoločnosti a môžem sa podpísať pod každé tvoje slovo.
Správne si pomenoval " poturčencov", ktorí sa našli v každej dobe a je úplne jedno či sme intelektuálne už vyspelejší. Aj dnešná doba má korbáč - v zákonníku práce, ktorý sústavne okliešťujú v neprospech tých, ktorí zohýbajú chrbty. Mám jedno prianie : poriadne zatriasť s každým jedným "zhrbeným" nad strojmi a zarevať : prebuďte sa, konečne !
**************************
Ak chceš spoznať charakter človeka, daj mu moc...to sa vzťahuje na našu vládu, poslancov, väčšinu vedúcich pracovníkov a bohužiaľ, tam, kde sa do firiem dostane slovenský menežment, je po sláve! Verím, že ľudia pracujú v takých neľudských podmienkach, ako píše autor v článku, ba viem aj o horších, keď ich v takýchto horúčavách odvážajú sanitky. Len smelo podporujme vstup zahraničných investorov do našej republiky, veď nám dajú prácu. Ale akú, o tom väčšina vysoko postavených, čo to vlastne celé spískali, ani netuší. Veď kto by z nich robil za 350 € v hrubom? Vedia si vôbec taký život predstaviť? Ale tešme sa, prišiel zahraničný investor, dal nám prácu, lebo iné nám, bohužiaľ, nezostáva.
 
Čo je na tom také nepochopiteľné? Sprav si jednoduchú rovnicu, a máš to. Hŕstka chytrákov manipuluje s neschopnými hlupákmi, aby tak slúžila niekoľkým „múdrym“!
 
A opäť sa ti podarilo trafiť klinec po hlavičke! Slovák sa proste nezmenil a tvoja opätovná diagnóza to len potvrdila:
treba viac plakať a všetko bude dobre, ver mi..... slzy sú účinné, problém prosto odplavia!
Včera som si vypočul nárek zamestnancov pracujúcich neďaleko ,,bezmocných" šičiek, že im zamestnávateľ berie príplatky za soboty, nedele a aj nočné padnú atd...
A na moju otázku prečo tam ešte robia, alebo nech sa postavia pred závodnú bránu mi unisimo odpovedali, aký si múdry, veď prídu iní a my nebudeme mat ani to čo máme doteraz........., fakt máš pravdu!
***********************
Súčasť viacerých súbežných opatrení ( okrem platobných kariet E-pay):
1. zabezpečiť možnosť nekvalifikovanej práce pre všetkých+ zaviesť povinnosť pracovať
2. dôsledne oddeliť asociálov od tých, ktorí pracovať chcú
3. povinné štúdium cigánskych detí v internátnych týždňových školách
4. dostatok terénnych pracovníkov vytvárajúcich a usmerňujúcich cigánske samosprávy
5. sociálne dávky, výstavbu a zlepšovanie životného prostredia v osadách podmieniť 100% pracovnou spoluúčasťou obyvateľov osád
6. pozatvárať všetkých úžerníkov
7. úplne nekompromisné a rýchle uplatňovanie zákona na všetkých trestne zodpovedných bez výnimky a bez prieťahov.
 
Pozatvárať všetkých úžerníkov??? Veď najväčším úžerníkom sú banky. Banky, cez ktoré tie E-pay karty budú fungovať. Je to ich výmysel a vláda - na čele s MikLožom ich v tom podporí. Vláda zaplatí nákup surových E-pay kariet, vláda zaplatí registrácie kariet, a klientovi bude odčítaná čiastka za transakcie pri každom nákupe. Limitovaný nákup zabezpečí základný počet transakcií, a peniažky sa kotúľajú a kotúľajú bankárom-úžerníkom. Kto teda bude zarábať na chudobe??
**************************

 


ZA VLASTIZRADU ( podľa Čl. Ústavy SR )


Už je to tu znovu. "Odborník" a "ekonóm" (po slovensky: podvodník) Ivanko Mikloš a celá táto Sorosova mafia sa opäť vyfarbuje. To čo nestihli rozpredať do roku 2006 bude mať teraz pokračovanie a dohru.
Vtedy rozpredali majetok štátu za 330 mld. Sk. Jeho skutočná hodnota bola 50mld.Sk. Samozrejme, že najprv do štátnych podnikov nasadili svojich ľudí, ktorí sa už postarali o vytunelovanie a potom aj o predaj.
Ak by chcel niekto namietať, že to tak nebolo, tak priložím aj jeden príklad v čase ministrovania Mikloša a predaja Slovenských elektrární.

Predaj SE talianskemu Enelu nechcel podpísať žiadny vtedajší riaditeľ. Mikloš ich musel vymeniť až troch, ale aj tak žiadny pod to podpis dať nechcel. Smrdelo to kriminálom, nehovoriac o "predaji" VD Gabčíkovo...
Tak si náš "odborník" Ivanko zavolal na pomoc jedného svojho kamaráta, ktorý v tom čase predával český krištáľ v Saudskej Arábii. Prišiel na Slovensko, stal sa riaditeľom Slovenskýchelektrární a v krátkom čase bola zmluva o predaji talianskemu Enelu podpísaná.
Zaujímavosťou je, že talianska (väčšinovo štátna) spoločnosť Enel bola v tých časoch už tretí rok po sebe v červených číslach. Odvtedy nám Slovenské elektrárne riadia mladí talianskimanažéri s priemerným platom 4000 Eur a novým domom za Bratislavou...
O zisk sa Slovensko delí z Enelom, ale väčšina zisku (80%) končí v Taliansku! Už po roku bol Enel opäť v "normálnych" číslach. Ak tomu hovoril Mikloš a "nezávislé" médiá privatizácia, tak ja tomu hovorím

VLASTIZRADA !
Teraz SA bude odohrávať to isté s vodárňami, teplárňami (kto tomu neverí, alebo má trochu modrejší mozog pripomínam slávneho "kresťana" Ďurkovského...), predajú sa SAD-ky, Cargo, Letiská, posledné podiely v Slovak(Deutsche) telekome...

Predajú všetko, ČO MÁ CENU!

Napríklad VODU.
Oni predajú Vodárne v čase, keď SA pre VODU vedú vojny a keď sa VODA stáva dôležitejšou surovinou ako ropa! Takže slovenskú vodu nám budú predávať napríklad francúzske firmy a zisk si odvezú do Francúzska. A my im ju budeme platiť! Našu vodu! Francúzsku firmu nespomínam náhodou. Jedna taká firma sa už niekoľko rokov snaží o kúpu
väčšinových podielov vodárenských spoločností na Strednom a Východnom Slovensku. A darí sa jej. Možno aj preto, že táto firma je viac štátna ako súkromná. Ako sa volá to, ak predstavitelia jedného štátu predajú strategický podnik a strategickú surovinu druhému štátu. To sa nevolá privatizácia alebo predaj, to sa volá VLASTIZRADA!
Ak sa nespamätáme, budeme chodiť na panské na našom (?) území za štyristo čistého a ešte budeme našim novým okupovateľom vďační, že nám vôbec dovolia pracovať...
Túto VLASTIZRADU majú na svedomí zamestnanci G.Sorosa v modrej, žltej, dúhovej a čipoš farbe...s takou malou presvitajúcou hviezdou.Dávidovou.
A samozrejme aj "naše" "nezávislé" médiá a novinári! To je ďalšia banda podvodníkov a judášov! Takmer bez výnimky. Zaslúžia si defenestráciu - v lepšom prípade.V horšom:
šibenicu!
ZA VLASTIZRADU.(podľa Čl. Ústavy SR)
Už včera bolo neskoro !!!
++++++++++++++++++++++++

 

 


Kliknite na: 

Vyhlásenie  Zhromaždenia prokurátorov Generálnej prokuratúry SR

 

zásadné pripomienky GP SR

 


Pýtam sa, čo je extrémizmus?

Ak hovoríme verejne o údajnom extrémizme Mariana Kotlebu, predsedu neparlamentnej strany Slovenskej pospolitosti, tak nájdime odvahu hovoriť aj o našich doma či v zahraničí uznávaných politikoch.

     Nájdu odvahu naše oficiálne média vyspovedať nášho politika  JUDr. Eduarda Kukana zapísaného v zväzkoch ŠTB pod krycím menom SKOPEC, kategórie dôverník,  s registračným  číslom 9002, strana 57 zväzku ŠTB  II. Správa ZNB (Séria:  FMV)?

Vyhľadajte v Google : www.upn.gov.sk   

(nájdete tam dokumenty Ústavu pamäti Slovenského národa. Tu nájdete aj zväzky ŠTB a ďalšie zaujímavosti z dejín Slovenska.

JUDr. Eduard Kukan (*
26. december 1939, Trnovec nad Váhom) je slovenský politik. Je poslancom Európskeho parlamentu, podpredseda SDKÚ-DS a bývalý minister zahraničných vecí.

 Život

Eduard Kukan je ženatý, má dve dospelé deti.

V roku 1993 mu americká Upsala College (štát New Jersey) udelila čestný doktorát práv.

 Politická činnosť

 Česko-Slovensko

 Slovensko

  • 19931994: veľvyslanec - stály predstaviteľ Slovenska pri OSN v New Yorku; bol zvolený do viacerých funkcií v rámci OSN. Na 48. valnom zhromaždení OSN bol zvolený za predsedu jedného z hlavných výborov - Výboru pre humanitárne, sociálne a kultúrne záležitosti.

 Strana

 Vysoká politika

  • marec 1994 – december 1994: minister zahraničných vecí Slovenska v Moravčíkovej vláde,
  • december 1994 – jeseň 1998: poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za , potom za SDK; pôsobil ako člen zahraničného výboru, výboru pre európsku integráciu a mandátového a imunitného výboru, ako člen slovenskej časti Spoločného parlamentného výboru Európskej únie a Slovenskej republiky, ako člen slovenskej delegácie v Zhromaždení Západoeurópskej únie a ako podpredseda slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie;
  • 1998 - zvolený za poslanca NR SR, mandát nevykonával, pretože bol menovaný za člena vlády SR,
  • 1998 - 2002 - minister zahraničných vecí SR,
  • 2002 - zvolený za poslanca NR SR, mandát nevykonával, pretože bol menovaný za člena vlády SR,
  • 20022006 - minister zahraničných vecí SR.
  • apríl 2004 - neúspešný kandidát SDKÚ v slovenských prezidentských voľbách 2004.
  • 20062009 - poslanec NR SR
  • 2009 - zvolený za poslanca Európskeho parlamentu

 Iné funkcie

 Autor:

Jozef Varga, wargas@extel.sk